KOMUNITA REALITNÍCH MAKLÉŘŮ

+420 606 113 100

Blog / Firemní blog

Foto_Michal_blog_2

Praktiky „šmejdů“ mezi realitními makléři, na které si dejte pozor

13. února 2019

Autor: Michal Souček

V Česku působí více než čtrnáct tisíc realitních makléřů, mezi nimi samozřejmě tisíce profesionálů, kteří vykonávají svoji práci poctivě. Bohužel se ale pořád najdou i jedinci, kteří pracují neeticky a používají zavádějící a lživé formy nátlaku. Na jaké jejich praktiky byste si měli dát pozor? Varuje před nimi zakladatel realitní kanceláře QARA Michal Souček:

Foto_Michal_blog

Komentář QARA k zákonu o realitním zprostředkování („realitní zákon“), jehož návrh zamíří 21. ledna na vládu

15. ledna 2019

Autor: Michal Souček

Realitní zákon je velmi potřeba, všichni po něm voláme už dlouhá léta. Není ale potřeba za každou cenu a v nedokonalé podobě. V tomto případě neuznávám názor „Lepší něco než nic“. Tento návrh zákona má totiž nedotažeností až příliš. Neřeší to, co by řešit měl, a naopak řeší to, co není potřeba.

Arrows-1412059_1920_QARA_v2

Výroční zpráva o hospodaření společnosti QARA s.r.o.

3. dubna 2018

Autor: Ing. Jan Novotný

Jsme a do budoucna vždy budeme velice otevření ve všech otázkách našeho působení. Transparentně přistupujeme nejen k našim partnerům, realitním makléřům, ale i k jejich zákazníkům. V souladu se zákonem tedy od svého vzniku, na rozdíl od většiny realitních subjektů, zveřejňujeme v obchodním rejstříku výsledky společnosti.  A jako první společnost na realitním trhu budeme naše výsledky pravidelně komunikovat veřejně i včetně komentářů a plánů do budoucna.

Vývoj počtu makléřů - v1

QARA - Nejen dýně roste rychle

10. srpna 2017

Autor: Michal Souček

Naše poslání pro realitní makléře zní: „Více svobody, silné zázemí, lepší život.“

Když jsme QARU v roce 2013 zakládali, všichni nám říkali, že nemůžeme uspět. Že to nebude fungovat. 100 % z provize, která celá zůstane realitnímu makléři za velmi nízký měsíční poplatek, který je mnohdy pouze poplatkem za kancelář, je hloupost, neekonomické bláznovství a černá díra, která se nejen neuživí, ale brzy zkrachuje.

Když jsme po dvou letech měli asi deset makléřů, slýchali jsme stále ty samé posměšky. „Nebude to fungovat. My jsme vám to říkali. Moc to nejde, co?“ Chápali jsme to a tolerovali. Někdy nám to přišlo úsměvné. Na rozdíl od těchto proroků známe naše poslání a naše priority, kterých se nikdy nevzdáme.

Adult-1868231_1920

5 nejčastějších otázek pro QARU

16. července 2017

Autor: Michal Souček

Každý týden se setkáváme s makléři, kteří uvažují o spolupráci s námi. Otázky, na které se ptají, se často opakují. V dnešním článku proto přinášíme autentické odpovědi na pět nejčastějších dotazů.

(pozn.: Pokud by vás napadly nějaké další, napište nám je prosím na info@qara.cz.)

Crowd-1699137_1920

Chcete uspět v realitách? Vystupte z DAVU!

30. ledna 2017

Autor: Michal Souček

"Jdeme-li s DAVEM, dojdeme maximálně tam, kam šel ten DAV. Pokud ale umíme DAV opustit, dostaneme se na místa, kde nikdo nikdy nebyl." Albert Einstein

Student-776190-upravený

Je inzerce na realitních serverech stejně spravedlivá a efektivní pro všechny?

22. prosince 2016

Autor: Michal Souček

ANO, je. A kromě toho, že je spravedlivá, je stále i efektivní. Vůbec totiž nezáleží na tom, zda jste z velké realitní sítě, nebo jste makléř samotář. Realitní servery neupřednostňují viditelnost realitních nabídek podle množství inzerce, jako je tomu v jiných případech.

GY7A3383_b&w-1

Bude dobře, až natlučeme makléřům realitní zákon do hlavy?

6. prosince 2016

Autor: Michal Souček

Makleřina jako vázaná živnost. Proč ne. Bude na to zákon. Proč ne. Střezte se realitní podvodníci a neumětelové, realitní zákon s vámi zamává a vykopne vás tou nejkratší cestou z realitního trhu až někam k Jupiteru. Proč ne. A bude to tak doopravdy? Nebude. Proč ne?

Arkcr

QARA je členem Asociace realitních kanceláří

27. listopadu 2016

Chceme svým klientům poskytovat vždy jen ten nejkvalitnější servis a poradenství. Proto jsme se stali členy Asociace realitních kanceláří České republiky. Znamená to ještě vyšší nároky na odbornost našich makléřů, stejně jako jejich průběžné vzdělávání a přístup k jinak nedostupným informacím.

QARA_team

QARA: Když vám zůstane 100 % úspěchu

12. října 2016

Nezávislost. Férový přístup. A samozřejmě maximální výše provize. To vše požadují realitní makléři při své cestě za úspěchem. Mohou toho ale dosáhnout kdekoliv? Makléři se nás často ptají, proč by měli chtít spolupracovat zrovna s námi. Pokusili jsme svoji filosofii vysvětlit v následujících bodech.

A08CE2C9-9F74-4204-A7C8-C634BA19A09E_small

QARA myslí i na opuštěná zvířátka

30. prosince 2015

Jelikož máme rádi zvířátka a osudy těch opuštěných nám nejsou lhostejné, rozhodli jsme se před koncem roku přivést malé přilepšení a pár pomůcek do útulku pro opuštěná zvířata v Praze - Troji. Snad brzy najdou nové páníčky a další svátky si již budou užívat v nových rodinách...

Dreamstime_l_40000841

Proč je dobré mít svůj web přizpůsobený i pro mobilní zařízení

23. září 2015

Autor: Michal Souček
Co je to responzivní web design a proč by každá realitní kancelář a každý realitní makléř měli urychleně upravit své webové stránky?