KOMUNITA REALITNÍCH MAKLÉŘŮ

+420 606 122 200

Blog

Family-1542595_1920

Proč by měli chtít makléři víc?

28. srpna 2017

Autor: Michal Souček

Odměňování realitních makléřů je jeden z nejdůležitějších principů přímo ovlivňujících kvalitu poskytovaných služeb na realitním trhu. Tato mnohdy tabuizovaná otázka rozděluje realitní trh na několik táborů, ale když se odpoutáme od ekonomických zájmů majitelů brandových franšíz, klasických i multilevelových realitních kanceláří, odpověď je velmi jednoduchá a logická.

 

Vývoj počtu makléřů - v1

QARA - Nejen dýně roste rychle

10. srpna 2017

Autor: Michal Souček

Naše poslání pro realitní makléře zní: „Více svobody, silné zázemí, lepší život.“

Když jsme QARU v roce 2013 zakládali, všichni nám říkali, že nemůžeme uspět. Že to nebude fungovat. 100 % z provize, která celá zůstane realitnímu makléři za velmi nízký měsíční poplatek, který je mnohdy pouze poplatkem za kancelář, je hloupost, neekonomické bláznovství a černá díra, která se nejen neuživí, ale brzy zkrachuje.

Když jsme po dvou letech měli asi deset makléřů, slýchali jsme stále ty samé posměšky. „Nebude to fungovat. My jsme vám to říkali. Moc to nejde, co?“ Chápali jsme to a tolerovali. Někdy nám to přišlo úsměvné. Na rozdíl od těchto proroků známe naše poslání a naše priority, kterých se nikdy nevzdáme.

Adult-1868231_1920

5 nejčastějších otázek pro QARU

16. července 2017

Autor: Michal Souček

Každý týden se setkáváme s makléři, kteří uvažují o spolupráci s námi. Otázky, na které se ptají, se často opakují. V dnešním článku proto přinášíme autentické odpovědi na pět nejčastějších dotazů.

(pozn.: Pokud by vás napadly nějaké další, napište nám je prosím na info@qara.cz.)

Ryze_ceska_spolecnost

Při prodeji nemovitosti NEPLATÍTE PROVIZI – pravda, nebo lež?

3. července 2017

Autor: Michal Souček

Pojďme si říci něco o jedné realitní marketingové fintě, kterou byste se určitě neměli nechat zmást. Webová stránka jedné menší pražské realitní kanceláře říká, že nabízí své služby pro prodávající bezplatně.

Hourglass-620397_1920

Změny, změny, změny…

3. dubna 2017

Autor: Ing. Jan Novotný

Realitní business je v poslední době ve znamení změn a novinek – a někdy si říkám, jestli je to dobře. Na podzim to byla změna poplatníka daně z nabytí nemovitosti, zároveň ČNB postupně utahovala regulaci u poskytování hypotečních úvěrů, prodeje nových bytů jdou tak rychle, že se nové nestačí stavět (minimálně v Praze), což dále přispívá k růstu cen novostaveb, a do toho celý rok rostou ceny všech typů nemovitostí, jako už dlouho ne. Trh se mění a pro běžného člověka se stává čím dál složitější se v tom všem vyznat.

Crowd-1699137_1920

Chcete uspět v realitách? Vystupte z DAVU!

30. ledna 2017

Autor: Michal Souček

"Jdeme-li s DAVEM, dojdeme maximálně tam, kam šel ten DAV. Pokud ale umíme DAV opustit, dostaneme se na místa, kde nikdo nikdy nebyl." Albert Einstein

Student-776190-upravený

Je inzerce na realitních serverech stejně spravedlivá a efektivní pro všechny?

22. prosince 2016

Autor: Michal Souček

ANO, je. A kromě toho, že je spravedlivá, je stále i efektivní. Vůbec totiž nezáleží na tom, zda jste z velké realitní sítě, nebo jste makléř samotář. Realitní servery neupřednostňují viditelnost realitních nabídek podle množství inzerce, jako je tomu v jiných případech.

GY7A3383_b&w-1

Bude dobře, až natlučeme makléřům realitní zákon do hlavy?

6. prosince 2016

Autor: Michal Souček

Makleřina jako vázaná živnost. Proč ne. Bude na to zákon. Proč ne. Střezte se realitní podvodníci a neumětelové, realitní zákon s vámi zamává a vykopne vás tou nejkratší cestou z realitního trhu až někam k Jupiteru. Proč ne. A bude to tak doopravdy? Nebude. Proč ne?

Arkcr

QARA je členem Asociace realitních kanceláří

27. listopadu 2016

Chceme svým klientům poskytovat vždy jen ten nejkvalitnější servis a poradenství. Proto jsme se stali členy Asociace realitních kanceláří České republiky. Znamená to ještě vyšší nároky na odbornost našich makléřů, stejně jako jejich průběžné vzdělávání a přístup k jinak nedostupným informacím.

QARA_team

QARA: Když vám zůstane 100 % úspěchu

12. října 2016

Nezávislost. Férový přístup. A samozřejmě maximální výše provize. To vše požadují realitní makléři při své cestě za úspěchem. Mohou toho ale dosáhnout kdekoliv? Makléři se nás často ptají, proč by měli chtít spolupracovat zrovna s námi. Pokusili jsme svoji filosofii vysvětlit v následujících bodech.

Deckchairs-355596_1920

Okurková sezóna? Letos v létě nikoliv.

26. září 2016

Autor: Ing. Jan Novotný

Léto je v realitním obchodě obvykle období klidu. Reálně se uskuteční jen málo transakcí, prodávající nechtějí řešit starosti s prodejem své nemovitosti a ani kupující nejsou příliš aktivní. Všichni si prostě chtějí užívat léta, volných dní a nepřemýšlet o zásadních rozhodnutích spojených s nemovitostmi.

Letos ale bylo všechno jinak. Prodávající zadávali zakázky makléřům o sto šest, kupující byli ochotní chodit po prohlídkách bez ohledu na počasí a celkový počet uzavřených transakcí byl naprosto výjimečný. Alespoň co se týká naší kanceláře a makléřů QARA.

To vše jsou pro nás, realitní zprostředkovatele, samozřejmě pozitivní jevy. Navíc se v poslední době objevilo několik témat, která mění zažitá pravidla obchodu s nemovitostmi. Jaký bude jejich reálný dopad?

GY7A3383_flip_800

Pravda o realitních makléřích, bez pardónu...

28. srpna 2016

Autor: Michal Souček
Když se řekne realitní makléř - je to práce nebo profese? Je to obchodník nebo podnikatel? Co pro vás takový člověk udělat musí, a co pro vás udělat nemůže? Co by udělat měl a co udělat nesmí?

Je to člověk. A je to člověk z masa a kostí. A právě proto neumí zázraky. Možná víc než práce nebo profese je to životní styl. O renomé této profese se toho řeklo a napsalo mnoho. Není valné a není se čemu divit. Můžeme si za to z velké části sami. Ale začněme s tím, kdo je realitní makléř a co pro vás může nebo musí udělat, aby byl prodej vaší nemovitosti efektivní a úspěšný.