KOMUNITA REALITNÍCH MAKLÉŘŮ

+420 606 122 200

Blog

Ryze_ceska_spolecnost

Při prodeji nemovitosti NEPLATÍTE PROVIZI – pravda, nebo lež?

3. července 2017

Autor: Michal Souček

Pojďme si říci něco o jedné realitní marketingové fintě, kterou byste se určitě neměli nechat zmást. Webová stránka jedné menší pražské realitní kanceláře říká, že nabízí své služby pro prodávající bezplatně.

Hourglass-620397_1920

Změny, změny, změny…

3. dubna 2017

Autor: Ing. Jan Novotný

Realitní business je v poslední době ve znamení změn a novinek – a někdy si říkám, jestli je to dobře. Na podzim to byla změna poplatníka daně z nabytí nemovitosti, zároveň ČNB postupně utahovala regulaci u poskytování hypotečních úvěrů, prodeje nových bytů jdou tak rychle, že se nové nestačí stavět (minimálně v Praze), což dále přispívá k růstu cen novostaveb, a do toho celý rok rostou ceny všech typů nemovitostí, jako už dlouho ne. Trh se mění a pro běžného člověka se stává čím dál složitější se v tom všem vyznat.

Crowd-1699137_1920

Chcete uspět v realitách? Vystupte z DAVU!

30. ledna 2017

Autor: Michal Souček

"Jdeme-li s DAVEM, dojdeme maximálně tam, kam šel ten DAV. Pokud ale umíme DAV opustit, dostaneme se na místa, kde nikdo nikdy nebyl." Albert Einstein

Student-776190-upravený

Je inzerce na realitních serverech stejně spravedlivá a efektivní pro všechny?

22. prosince 2016

Autor: Michal Souček

ANO, je. A kromě toho, že je spravedlivá, je stále i efektivní. Vůbec totiž nezáleží na tom, zda jste z velké realitní sítě, nebo jste makléř samotář. Realitní servery neupřednostňují viditelnost realitních nabídek podle množství inzerce, jako je tomu v jiných případech.

GY7A3383_b&w-1

Bude dobře, až natlučeme makléřům realitní zákon do hlavy?

6. prosince 2016

Autor: Michal Souček

Makleřina jako vázaná živnost. Proč ne. Bude na to zákon. Proč ne. Střezte se realitní podvodníci a neumětelové, realitní zákon s vámi zamává a vykopne vás tou nejkratší cestou z realitního trhu až někam k Jupiteru. Proč ne. A bude to tak doopravdy? Nebude. Proč ne?

Arkcr

QARA je členem Asociace realitních kanceláří

27. listopadu 2016

Chceme svým klientům poskytovat vždy jen ten nejkvalitnější servis a poradenství. Proto jsme se stali členy Asociace realitních kanceláří České republiky. Znamená to ještě vyšší nároky na odbornost našich makléřů, stejně jako jejich průběžné vzdělávání a přístup k jinak nedostupným informacím.

QARA_team

QARA: Když vám zůstane 100 % úspěchu

12. října 2016

Nezávislost. Férový přístup. A samozřejmě maximální výše provize. To vše požadují realitní makléři při své cestě za úspěchem. Mohou toho ale dosáhnout kdekoliv? Makléři se nás často ptají, proč by měli chtít spolupracovat zrovna s námi. Pokusili jsme svoji filosofii vysvětlit v následujících bodech.

Deckchairs-355596_1920

Okurková sezóna? Letos v létě nikoliv.

26. září 2016

Autor: Ing. Jan Novotný

Léto je v realitním obchodě obvykle období klidu. Reálně se uskuteční jen málo transakcí, prodávající nechtějí řešit starosti s prodejem své nemovitosti a ani kupující nejsou příliš aktivní. Všichni si prostě chtějí užívat léta, volných dní a nepřemýšlet o zásadních rozhodnutích spojených s nemovitostmi.

Letos ale bylo všechno jinak. Prodávající zadávali zakázky makléřům o sto šest, kupující byli ochotní chodit po prohlídkách bez ohledu na počasí a celkový počet uzavřených transakcí byl naprosto výjimečný. Alespoň co se týká naší kanceláře a makléřů QARA.

To vše jsou pro nás, realitní zprostředkovatele, samozřejmě pozitivní jevy. Navíc se v poslední době objevilo několik témat, která mění zažitá pravidla obchodu s nemovitostmi. Jaký bude jejich reálný dopad?

GY7A3383_flip_800

Pravda o realitních makléřích, bez pardónu...

28. srpna 2016

Autor: Michal Souček
Když se řekne realitní makléř - je to práce nebo profese? Je to obchodník nebo podnikatel? Co pro vás takový člověk udělat musí, a co pro vás udělat nemůže? Co by udělat měl a co udělat nesmí?

Je to člověk. A je to člověk z masa a kostí. A právě proto neumí zázraky. Možná víc než práce nebo profese je to životní styl. O renomé této profese se toho řeklo a napsalo mnoho. Není valné a není se čemu divit. Můžeme si za to z velké části sami. Ale začněme s tím, kdo je realitní makléř a co pro vás může nebo musí udělat, aby byl prodej vaší nemovitosti efektivní a úspěšný.

Binding-contract-948442_1024

Neprůstřelná nájemní smlouva? Mýtus, který neexistuje.

24. května 2016

Autor: Ing. Stanislav Durchánek

V různých internetových článcích jsem se několikrát setkal s pojmem „neprůstřelná nájemní smlouva“, která má chránit pronajímatele před všemožnými riziky spojenými s pronájmem nemovitosti. Hezká myšlenka má však pár trhlin:

1) Nájemní vztahy jsou striktně dány občanským zákoníkem, takže je tu jen minimální prostor pro sjednání odlišných ustanovení. Ano, do nájemní smlouvy si pronajímatel může dát cokoliv (papír snese všechno) – např. zákaz trvalého bydliště, zákaz zvířat atd., avšak je tu riziko, že když bude nájemce jen trochu právně znalý či bude mít mezi svými známými právníka, bude hned jasné, že takové ustanovení je neplatné a nevymožitelné, i když si jej s pronajímatelem podepsali.

2) Problémový nájemce nedodržuje nic a je mu úplně jedno, co je v zákoně či v nájemní smlouvě.

Traffic-332857_1920

Je pro pronajímatele výhodné přepsat úhrady energií na nájemníka?

6. března 2016

Autor: Ing. Stanislav Durchánek

Mnoho majitelů – pronajímatelů nemovitostí si již někdy položilo otázku, zda je či není vhodné vyřešit úhrady energií tak, aby je platil nájemník přímo dodavateli. Každý pronajímatel má většinou svůj zaběhnutý postup.

S ohledem na mé letité zkušenosti se zprostředkováním pronájmů nemovitostí si dovoluji radit:

„Ano, přepsat. A to nejen elektroměr či plynoměr, ale prakticky cokoliv co přepsat lze (např. úhrady za připojení k internetu či úhrady za telefon-pevnou linku).“

Write-593333_1920

Povolit či nepovolit nájemníkovi zřízení trvalého bydliště?

12. února 2016

Autor: Ing. Stanislav Durchánek

Možná Vás na úvod překvapím: nájemníkovi stačí dostavit se s nájemní smlouvou na obecní úřad či magistrát a nechat si trvalé bydliště zapsat. Obecní úřad vůbec nezkoumá, zda máte či nemáte v nájemní smlouvě ustanovení o povolení/zákazu trvalého bydliště. Jednoduše trvalé bydliště zapíše a do 15 dnů to má za povinnost oznámit majiteli. Takže otázka by místo „povolit či nepovolit“ měla znít: „Mám si vybrat nájemníka, který si v mé nemovitosti chce zřídit evidenci trvalého bydliště?“