KOMUNITA REALITNÍCH MAKLÉŘŮ

+420 606 113 100

Blog

Digital-marketing-1725340_1920

Konkurenční výhody v podnikání

20. dubna 2018

Autor: Michal Souček

Bez konkurenční výhody se v podnikání uspět nedá. Ale když už tu konkurenční výhodu najdete, je potřeba ji rozvíjet a hledat další cesty, jak být lepší. To, že máte konkureční výhodu, vám nezajistí stálý blahobyt a přísun zakázek nebo klientů. Je třeba jít pořád dál, dál, dál a dál.

Dreamstime_l_46380666_small

Jsou makléři opravdu vydřiduši?

4. dubna 2018

Autor: Michal Souček

Existuje mnoho diskusí i článků, ve kterých se znevažuje profese realitního makléře. Někdo tvrdí, že je snadné prodat nemovitost pomocí samoprodeje. Někdo zase, že jsme vydřiduši, a že nic jako makléři neumíme. Jiní tvrdí, že služba makléře nemá tu hodnotu. A víte co? Není to někdy tak trochu pravda?

Arrows-1412059_1920_QARA_v2

Výroční zpráva o hospodaření společnosti QARA s.r.o.

3. dubna 2018

Autor: Ing. Jan Novotný

Jsme a do budoucna vždy budeme velice otevření ve všech otázkách našeho působení. Transparentně přistupujeme nejen k našim partnerům, realitním makléřům, ale i k jejich zákazníkům. V souladu se zákonem tedy od svého vzniku, na rozdíl od většiny realitních subjektů, zveřejňujeme v obchodním rejstříku výsledky společnosti.  A jako první společnost na realitním trhu budeme naše výsledky pravidelně komunikovat veřejně i včetně komentářů a plánů do budoucna.

Social-site-1021963_1920

Není videoprohlídka, jako videoprohlídka

19. března 2018

Autor: Michal Souček

Video je i v realitách trendem poslední doby. A bude hůř. :) Dá se dělat dobře, ale i méně dobře. Společně se teď podíváme na funkční videoprohlídky z hlediska zkušeností, které jsem získal měřením sledovanosti mých videí a tvrdých dat. Dozvíte se, co funguje, a kdy je video ploché a nefunkční.

Kolaz_socialni_site

Sociální sítě, dobrý sluha, zlý pán.

7. března 2018

Autor: Michal Souček

Dnes se na sociálních sítích pohybuje každý den víc jak polovina Čechů. Na Slovensku a v okolních zemích je ten trend úplně stejný. Na sociální sítě se přesouvá snad úplně všechno. Od vzdělání, přes politiku, přes byznys, po online setkání s přáteli. Prostě všechno. A všechno propojuje jeden společný jmenovatel.

Norma

Máte svoje normy?

7. února 2018

Autor: Michal Souček

Co je to vlastně ta "norma"? A jaké normy mám já v mém podnikání? Je jich hned několik a věřím, že vás inspirují. Měly by, přinášejí mi totiž výhradní zakázky na prodej i pronájem, a to i opakovaně od úplně neznámých lidí. Když si chcete v podnikání udržet nějakou kvalitativní úroveň, měli byste si stanovit nějaký plán. Strategii, kterou své podnikání budete řídit tak, abyste za každých okolností byli pány situace.

Michal_phone

Víte v čem dělají makléři tu největší chybu?

14. ledna 2018

Autor: Michal Souček

Chyby děláme všichni. Dnes a denně. Někdy větší, někdy menší. Občas si je ani neuvědomujeme. A to je ta chyba. Ale chybami se člověk učí. Získává tím zkušenosti. A víte v čem dělají makléři tu největší chybu? Má to co dočinění s cenou. Konkrétně s cenou realitních služeb za zprostředkování prodeje nebo pronájmu nemovitosti. 

Consulting-1292327_1920

Blížíme se na trhu nemovitostí k hraně útesu?

11. prosince 2017

Autor: Ing. Jan Novotný

Jsou aktuální ceny nemovitostí nafouknutá bublina, která již brzy praskne? Má cenu dnes kupovat nemovitost - ať už na investici, nebo pro vlastní bydlení? Budou krátkodobé pronájmy (např. přes AirBnB nebo booking.com) i nadále příležitostí jak získat z pronájmu nemovitosti nadprůměrný výnos? Přijde další krize? Kam porostou úrokové sazby hypotečních úvěrů? Vyplatí se i za cenu omezené možnosti splatit hypoteční úvěr dlouhá fixace úrokové sazby?

Block-chain-2850276_1920

Může vám webová stránka přivádět pravidelně zákazníky?

19. listopadu 2017

Autor: Michal Souček

Může, já jsem toho docílil, ale tím se vůbec nechci chlubit. Chci tím říct, že to absolutně nefunguje tak jednoduše, jak si obecně mnozí myslí. Protože, jestli si někdo myslí, že si vytvoří webovky a najednou z něj bude milionář, tak to je lež jako věž.

Beach-2858720_1920

Výše nájmů – zapomenutá mladší sestra současného růstu cen nemovitostí

12. listopadu 2017

Autor: Ing. Jan Novotný

 Tato doba je vážně zvláštní. Ekonomice se daří, máme nejnižší nezaměstnanost v historii, bezpečnostní situace naší země je jedna z nejlepších v Evropě (a asi i na světě), ale přes to všechno nejsou Češi jako národ spokojení. Letošní podzimní volby do poslanecké sněmovny jsou toho důkazem. Volíme na protest proti tradičním stranám populisty. Chceme věřit jejich sloganům a dáváme tak všanc svoji budoucnost. Jenže co když líp už bylo?

QARA_car

Řídíte svoje příjmy?

23. října 2017

Autor: Michal Souček

Jak máte nastaven svůj fiskální režim? Znáte své profesní i osobní náklady? Umíte je řídit? Začínáte na začátku měsíce na nule a počítáte na konci, jak jste uspěli? Nebo výši svých nákladů neřešíte? Dokážete potom řídit i svoje příjmy? A je to důležité? Je to extrémně důležité.

Family-1542595_1920

Proč by měli chtít makléři víc?

28. srpna 2017

Autor: Michal Souček

Odměňování realitních makléřů je jeden z nejdůležitějších principů přímo ovlivňujících kvalitu poskytovaných služeb na realitním trhu. Tato mnohdy tabuizovaná otázka rozděluje realitní trh na několik táborů, ale když se odpoutáme od ekonomických zájmů majitelů brandových franšíz, klasických i multilevelových realitních kanceláří, odpověď je velmi jednoduchá a logická.