KOMUNITA REALITNÍCH MAKLÉŘŮ

+420 606 113 100

Blog

Norma

Máte svoje normy?

7. února 2018

Autor: Michal Souček

Co je to vlastně ta "norma"? A jaké normy mám já v mém podnikání? Je jich hned několik a věřím, že vás inspirují. Měly by, přinášejí mi totiž výhradní zakázky na prodej i pronájem, a to i opakovaně od úplně neznámých lidí. Když si chcete v podnikání udržet nějakou kvalitativní úroveň, měli byste si stanovit nějaký plán. Strategii, kterou své podnikání budete řídit tak, abyste za každých okolností byli pány situace.

Michal_phone

Víte v čem dělají makléři tu největší chybu?

14. ledna 2018

Autor: Michal Souček

Chyby děláme všichni. Dnes a denně. Někdy větší, někdy menší. Občas si je ani neuvědomujeme. A to je ta chyba. Ale chybami se člověk učí. Získává tím zkušenosti. A víte v čem dělají makléři tu největší chybu? Má to co dočinění s cenou. Konkrétně s cenou realitních služeb za zprostředkování prodeje nebo pronájmu nemovitosti. 

Consulting-1292327_1920

Blížíme se na trhu nemovitostí k hraně útesu?

11. prosince 2017

Autor: Ing. Jan Novotný

Jsou aktuální ceny nemovitostí nafouknutá bublina, která již brzy praskne? Má cenu dnes kupovat nemovitost - ať už na investici, nebo pro vlastní bydlení? Budou krátkodobé pronájmy (např. přes AirBnB nebo booking.com) i nadále příležitostí jak získat z pronájmu nemovitosti nadprůměrný výnos? Přijde další krize? Kam porostou úrokové sazby hypotečních úvěrů? Vyplatí se i za cenu omezené možnosti splatit hypoteční úvěr dlouhá fixace úrokové sazby?

Block-chain-2850276_1920

Může vám webová stránka přivádět pravidelně zákazníky?

19. listopadu 2017

Autor: Michal Souček

Může, já jsem toho docílil, ale tím se vůbec nechci chlubit. Chci tím říct, že to absolutně nefunguje tak jednoduše, jak si obecně mnozí myslí. Protože, jestli si někdo myslí, že si vytvoří webovky a najednou z něj bude milionář, tak to je lež jako věž.

Beach-2858720_1920

Výše nájmů – zapomenutá mladší sestra současného růstu cen nemovitostí

12. listopadu 2017

Autor: Ing. Jan Novotný

 Tato doba je vážně zvláštní. Ekonomice se daří, máme nejnižší nezaměstnanost v historii, bezpečnostní situace naší země je jedna z nejlepších v Evropě (a asi i na světě), ale přes to všechno nejsou Češi jako národ spokojení. Letošní podzimní volby do poslanecké sněmovny jsou toho důkazem. Volíme na protest proti tradičním stranám populisty. Chceme věřit jejich sloganům a dáváme tak všanc svoji budoucnost. Jenže co když líp už bylo?

QARA_car

Řídíte svoje příjmy?

23. října 2017

Autor: Michal Souček

Jak máte nastaven svůj fiskální režim? Znáte své profesní i osobní náklady? Umíte je řídit? Začínáte na začátku měsíce na nule a počítáte na konci, jak jste uspěli? Nebo výši svých nákladů neřešíte? Dokážete potom řídit i svoje příjmy? A je to důležité? Je to extrémně důležité.

Family-1542595_1920

Proč by měli chtít makléři víc?

28. srpna 2017

Autor: Michal Souček

Odměňování realitních makléřů je jeden z nejdůležitějších principů přímo ovlivňujících kvalitu poskytovaných služeb na realitním trhu. Tato mnohdy tabuizovaná otázka rozděluje realitní trh na několik táborů, ale když se odpoutáme od ekonomických zájmů majitelů brandových franšíz, klasických i multilevelových realitních kanceláří, odpověď je velmi jednoduchá a logická.

 

Vývoj počtu makléřů - v1

QARA - Nejen dýně roste rychle

10. srpna 2017

Autor: Michal Souček

Naše poslání pro realitní makléře zní: „Více svobody, silné zázemí, lepší život.“

Když jsme QARU v roce 2013 zakládali, všichni nám říkali, že nemůžeme uspět. Že to nebude fungovat. 100 % z provize, která celá zůstane realitnímu makléři za velmi nízký měsíční poplatek, který je mnohdy pouze poplatkem za kancelář, je hloupost, neekonomické bláznovství a černá díra, která se nejen neuživí, ale brzy zkrachuje.

Když jsme po dvou letech měli asi deset makléřů, slýchali jsme stále ty samé posměšky. „Nebude to fungovat. My jsme vám to říkali. Moc to nejde, co?“ Chápali jsme to a tolerovali. Někdy nám to přišlo úsměvné. Na rozdíl od těchto proroků známe naše poslání a naše priority, kterých se nikdy nevzdáme.

Adult-1868231_1920

5 nejčastějších otázek pro QARU

16. července 2017

Autor: Michal Souček

Každý týden se setkáváme s makléři, kteří uvažují o spolupráci s námi. Otázky, na které se ptají, se často opakují. V dnešním článku proto přinášíme autentické odpovědi na pět nejčastějších dotazů.

(pozn.: Pokud by vás napadly nějaké další, napište nám je prosím na info@qara.cz.)

Za služby se platí new

Při prodeji nemovitosti NEPLATÍTE PROVIZI – pravda, nebo lež?

3. července 2017

Autor: Michal Souček

Pojďme si říci něco o jedné realitní marketingové fintě, kterou byste se určitě neměli nechat zmást. Například webová stránka jedné menší realitní kanceláře v Praze říká: “ S námi neplatíte provizi”. Praví se to i na letácích, které zahltily vagóny pražského metra i billboardy v hlavním městě. Znamená to, že tato společnost pracuje opravdu zdarma? Asi ne, ale nebudu jim sahat do svědomí. Služba zdarma, ať už je to jak chce, pravděpodobně není to, co chcete při prodeji nemovitosti zažít. Podívejte se do článku, abyste věděli, na co si dát pozor.

Hourglass-620397_1920

Změny, změny, změny…

3. dubna 2017

Autor: Ing. Jan Novotný

Realitní business je v poslední době ve znamení změn a novinek – a někdy si říkám, jestli je to dobře. Na podzim to byla změna poplatníka daně z nabytí nemovitosti, zároveň ČNB postupně utahovala regulaci u poskytování hypotečních úvěrů, prodeje nových bytů jdou tak rychle, že se nové nestačí stavět (minimálně v Praze), což dále přispívá k růstu cen novostaveb, a do toho celý rok rostou ceny všech typů nemovitostí, jako už dlouho ne. Trh se mění a pro běžného člověka se stává čím dál složitější se v tom všem vyznat.

Crowd-1699137_1920

Chcete uspět v realitách? Vystupte z DAVU!

30. ledna 2017

Autor: Michal Souček

"Jdeme-li s DAVEM, dojdeme maximálně tam, kam šel ten DAV. Pokud ale umíme DAV opustit, dostaneme se na místa, kde nikdo nikdy nebyl." Albert Einstein